Bez kategorijas

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki

Tad nu esam sagaidījuši svētku kulmināciju! Tūkstošiem dziedātāju, dejotāju, orķestru un pašu klausītāju sapulcēšanās lielajā estrādē, un karaliskas svinības ar kopības izjūtu ir garantētas. Prieks, ka visi kopā varējām un varam baudīt šādus pasākumus, un ceru, ka šī nedēļa, un šī diena, paliks atmiņā uz daudz, daudz gadiem.

Laikam jau piekritīšu, ka Dziesmu svētki, ir latvietības viena no spēcīgākām saknēm, kura dod saprašanu kas mēs esam, ko mēs gribam, un apziņu, ka mēs esam pelnījuši šo zemes pleķīti ar nosaukumu LATVIJA!

Viena, no ļoti retajām reizēm, kad esam vienoti un saliedēti. Kad mūsos ir tāda vienotība, ka šajās dienēs, mēs varam uzcelt trīs Latvijas un pat nenosvīst no piepūles!

Gribu cerēt un arī novēlēt visiem mums:

  1. Izbaudīt šo sajūtu

Izbaudīt, jo katrs ir to pelnījis. Katrs ir gatavojies, strādājis, centies. Veltījis daļu sava laika, atrāvis laiku no ģimenes, spēku, budžetu, utt., utt. Un kādēļ? Tieši tā, lai koptu latvietību. Lai, par spīti visam, cēli un ar paceltu galvu, šodien un ikdienā teiktu – ES ESMU LATVIETIS!!! Tu esi pelnījis izbaudīt šo dienu un nakti!

2. Ikdienā to nepazaudēt!

Šī ir “neiespējamā” misija. Ja šo vienotības sajūtu mēs saglabātu ikdienā, pacelt trīs Latvijas būtu “štrunts”. Bet, mums ir jāpaceļ tikai šī zeme! Mums ir jāpaceļ tikai blakus stāvošais! Mums ir jāpaceļ tikai savs kaimiņš, draugs, kolēģis. Un to var izdarīt, ja Tu šo kopības sajūtu NEPAZAUDĒSI! Ja stāvot korī, sēžot sēdvietā, strādājot darbā, Tu piedomāsi par savu kolēģi gada garumā, Tu būsi LATVIETIS, kurš paceļ savu tautu. Jā, jā, Tu tāds būsi!!!

Tādēļ smeļamies šo iedvesmu, šo spēku, šo iespēju, lai ikdienā varam celt savu tautu, justies kā viens vesels un lepoties ar LATVIJU!!!

Ar cerībām,

www.istaspirtslietas.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *